Ing. Hana Kotoučová, Ph.D.

Malé náměstí 87
Mníšek pod Brdy
25210
bankovní spojení:
395323399/0800
IČ: 66043484
tel.: 607880228

hana.kotoucova@seznam.cz

Rezervace cvičení přes rezervační systém Reservio on-line zde.

Nabízím objednávku různých typů permanentek on-line. Permanentka pro online cvičení (koropermanentka) stále k dispozici. Objednat lze zde.

Rozvrh zde.

Cvičení s principy Pilates - Buď fit!

Pilates je metoda cvičení, kterou vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než sto lety. Nyní tedy nese jeho jméno. Tato metoda spojuje do vzájemné jednoty mysl, ducha i tělo. Propracovanou soustavou cviků odstraňuje svalové dysbalance našeho těla, rozvíjí koordinaci, rovnováhu, flexibilitu, sílu a dýchání. Touto metodou si vypracujeme dlouhé a štíhlé svaly, odstraníme bolesti zad a naučíme se správně dýchat. V neposlední případě nám lekce Pilates přinesou dobrou náladu a nabijí nás energií. Celkově je kladen důraz na posílení našeho "středu", tedy centra, jádra či "power house".

Cvičení je vhodné pro všechny, samozřejmě s ohledem na jejich potřeby - jinak bude cvičit zdravý člověk či senior, jinak těhotná žena a jinak rekonvalescent. Cvičíme v pomalém tempu, hudba není třeba. Pilatesova metoda je také vhodným doplňkovým sportem např. pro jízdu na koni či pro tanečníky, dá se provozovat kondičně i rekreačně pro laickou veřejnost. Dobře vedená hodina Pilates nikdy neublíží :-)

To, že lekce je nejen s prvky Pilates pochopitelně znamená, že do cvičení zařazuji i další funkční cvičební prvky - čerpám z jogy, Port de Bras, baletu, Gyro metody či metody Mojžíšové nebo DNS dr. Koláře. Vhodně začleněné hodinu oživí, dojde ke změně stereotypu, na kterou musí tělo reagovat a zapojit svaly zase trochu jinak.

Na hodinu potřebujete pouze pohodlné oblečení a podložku, cvičime bez bot. Ke cvičení lze využít i cvičební pomůcky - malé míčky over-bally, posilovací gumy nebo velké míče body-bally.

Více se můžete dozvědět např. na stránkách Pilates Academy nebo na Wellness.cz.